Janusz Pruchniak Róże
A-H
J-P
Q-Y
Queen Of Sweden

Urocze, malutkie kwiatki w kształcie dzwoneczków otwierają się do kształtu płytkiego kieliszka. Ten kwiat jest piękny we wszystkich stadiach, zaczynając w kolorze jasnym różowo-morelowym, by przerodzić się w czysty, delikatny róż. Lekki zapach mirry. Pionowy, lecz bujny wzrost; bardzo zdrowa. Wyjątkowo dobra róża do wszelkich aranżacji w domu.  Nazwana by upamiętnić 350 rocznicę traktatu pomiędzy Anglią a Szwecją.
Royal Jubilee

Wyjątkowy krzew na wyjątkową okazję, róża stworzona na diamentową rocznicę królowej Elżbiety II.  Kwiaty są wyjątkowo piękne. Kielichy utworzone z dużych ciemno różowych płatków.  Sposób w jaki zamykają się płatki sprawia, że wewnątrz kwiatu możemy dostrzec tylko pręciki. Róża typu: English Albas. Cienkie, praktycznie pozbawione kolców łodyżki bardzo elegancko  eksponują duże kwiaty, które rozsiewają silny owocowy zapach z nutami czarnego kurantu.
Sir John Betjeman
Róża o charakterze bardziej nowoczesnym niż większość Angielskich Róż. Drobne pąki otwierają się w pełne płatków, szerokie rozety o jasnym, głebokim różu, który intensyfikuje się wraz z wiekiem. Szerokie na 8-9cm kwiaty,  pojawiają się w luźno rosnących, lecz zwartych pękach. Mają lekki „zielonkawy” zapach. Zdrowy, bardzo gęsty krzew średnich rozmiarów ze skłonnościami do pochylania się. Dzięki swemu jasnemu ubarwieniu, doskonale nadaję się by wprowadzić nieco kontrastu do kwietnika. Sir John Betjeman był pisarzem, dzienikarzem oraz radiowcem. (1.1m x 0.8m)
Sister Elizabeth

Czarująca odmiana o różowych kwiatach z gustownym odcieniem lili. Kształt kwiatów przypomina róże starej Galicji - świetnie ukształtowane rozety z wyraźnie odznaczającym się środkiem. Zapach ostry, słodki Old Rose. Malutki, bardzo zaokrąglony krzew. (0,8m x 0,8m)
Summer Song
Jest to róża o niezwykłych i pięknych barwach, ciężkich do opisania. Przypalany pomarańczowy to jedna z możliwości... Kolor, który komponuje się świetnie z innymi - morelowym oraz żółtym. Pełny, otwarty kwiat w kształcie dzwonka. Doskonała obręcz zewnętrznych płatków zamykająca wiele wewnętrznych ułożonych w chaotyczny sposób. Ma piękny, silny zapach, w kórym mieszają się akcenty liści chryzantemy, bananów oraz herbaty. Róża ta tworzy rozłożysty, strzelisty krzew, który można odpowiednio prowadzić bardziej czy mniej wysoko, w zależności od upodobania. (1.2m x 1.1m)
Tea Clipper
Kwiaty w kolorze moreli w kształcie nieforemnej rozety z oczkiem. Tworzy duży, gęsty krzew, który praktycznie pozbawiony jest kolców i jest wyjątkowo zdrowy. Zazwyczaj zapach jest mieszaniną herbaty z mirrą i owocami, choć czasem dominują cytrusy. Nazwany po ostatnim i najwspanialszym ze statków żeglugowych,  by upamiętnić setną rocznicę śmierci Frederika Horinmana, którego niezwykła kolekcja przedmiotów   z całego świata znajduje się w Muzeum Horinmana. (1.2m x 1m)
Teasing Georgia
Róża o wybitnym pięknie i wartości. Szczególnie atrakcyjne są kwiaty, w których wewnętrze płatki tworzą dzwoneczek w głębokim kolorze żółtym, a zewnętrzne opadają i bledną w najbledszy z odcieni Słońca. Piękny zapach średni do mocnego, herbaciany. Bardzo pewna i odporna, powtarzająca kwitnienie i wyjątkowo zdrowa. Nazwana dla pana Ulricha Meyera na cześć jego żony. Zwyciężczyni medalu Henry Edland w 2000r. dla najlepiej pachnącej odmiany. Najlepsza w konkursie Pencoed w Południowej Walii, gdzie róże nigdy nie są opryskiwane.-(1.25m x 1m lub 1.8m-2.5m jako pnąca.)
The Piligrim

Róża zachwyca jednymi z najdoskonalej uformowanych kwiatów. Dość duże, płytkie dzwoneczki w kształcie rozety. Kolor to stonowany żółty blednący w stronę brzegów, który stwarza wrażenie delikatności tak rzadkie wśród żółtych róż. Zapach będący mieszaniną klasycznego herbacianego oraz angielskiej mirry. Bardzo zdrowa i pewna. Jednakowo świetna gdy przycinana oraz gdy pozwolimy jej rosnąć do rozmiarów róży pnącej. (do 2.5m)
Wedgwood Rose

Piękne kwiaty o rozmiarach od średnich do naprawdę dużych. Delikatne płatki ojasnoym różowym kolorze. Owocowy zapach charakteryzuje zewnętrzne płaki, gdzie te bardziej zbliżone do centrum kwiatu rozsiewają zapach przypominający goździki. Wyjątkowo zdrowy wzrost, gdzie z korzenia wystrzeliwuje wiele silnych łodyg, tworząc duży, bujny krzew.Obfite ciemnozielone listowie o silnym połysku. Bardzo zdrowa.
William and Catherine
Wyjątkowo piękne kwiaty o kształcie płytkich filiżanek tworzonych przez duże płatki. W centrum kwiatu znajduję się oczko płatków skierowanych do środka.  Na początku, gdy pąki zaczynają się otwierać mają kolor bardzo jasny, kremowo-brzoskwiniowy. Z wiekiem przechodzą w czystą biel. Co bardzo ważne dla białej róży - gdy płatki zaczynają już opadać, robią to bardzo czysto, nie psując estetyki kwiatu. William and Catherine to róża o wyjątkowej zdrowotności, która tworzy rozłożysty, ale pionowy krzew. Zapach czystej mirry o średniej sile.
William Morris

Wysoki, łukowaty krzew, dobry na tył kwietnika o zaokrąglonych kwiatach w delikatnym kolorze morelowo-różowym. (1.5m x 1.2m, 1.8m x 2.5m jako pnąca)

Young Lycidas
Odmiana klasycznej piękności typu Old Rose. Duże kwiaty o licznych płatkach mocno zakrzywionych do środka. Kolor nietypowy dla róż angielskich. Połączenie ciemnej magenty, różu oraz czerwieni. Zewnętrzne płatki przechodzące w jasny fiolet. Kwiaty rosną pojedyńczo lub w małych grupach.  SIlne łodygi tworzą rozłożysty krzew o wysokości do 1.2m i szerokości do około 90 cm. Piękny, mocnych zapach tej róży zmienia się w raz z jej dojrzewaniem. Zaczyna jako herbaciany, by z wiekiem nabrać dodatkowego charakteru Old Rose z nutą drzewa cydrowego.
Back
Next
Abraham Darby
A Shropshire Lad
Boscobel
Benjamin Britten
Crown Princess Margaret
Darcey Bussel
Eglantyne
Falstaff
Grace
Gertrude Jekyll
Golden Celebration
Heathcliff

Queen of Sweden
Royal Jubilee
Sir John Betjeman
Sister Elizabeth
Summer Song
Tea Clipper
Teasing Georgia
The Piligrim
Wedgwood Rose
William and Catherine
William Morris
Young Lycidas
Jubilee Celebration
Jude De Obscure
Lady Emma Hamilton
Lady of Shalott
L.D. Braithwaite
Maid Marion
Mary Rose
Munstead Wood
Pat Austin
Port Sunlight
Princess Anne
Princess Alexadra of Kent
Zdjęcia oraz opisy róż  opracowane na podstawie wiadomości zamieszczonych na stronie producenta.
Źródło: http://www.davidaustinroses.com
Copyright C 2015 by redkat  .  Wszelkie prawa zastrzeżone  .  Kopiowanie treści i fragmentów strony zabronione