Jubilee Celebration
Róża swą nazwą upamiętnienia złoty jubielusz panowania Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. To jedna z najwspanialszych róż, jakie D.A. kiedykolwiek stworzył. Jej wielkie, kopulaste kwiaty mają piękny kolor głebokiego różu z odcieniami złota na spodniej stronie płatków. Zdrowy, mocny piękny krzew. Rozkwitając posiada silny zapach świeżej cytryny, który z czasem przeradza się w pyszny, bardziej owocowy z nutami cytryny oraz maliny. Zwyciężczyni nagrody dla zapachu oraz tytułu publiczności w konkursie w Glasgow (G lasgow Trials). (1.2m x 1.2m)
Jude The Obscure
Bardzo duże, zaokrąglone do środka i filiżankowate kwiaty. Płatki w kolorze stonowanej żółci od wewnątrz  i blado żółte od zewnątrz. Niewiele jest bardziej niezwykłych róż niż ta, która pozostaje ulubienicą wielu właścicieli ogrodów. Doskonały, rozłożysty wzrost. Bardzo swobodne kwitnienie. Szczególnie dobre w ciepłym klimacie, gdzie może być hodowana jako fenomenalna róża pnąca. Bardzo silny i pyszny zapach z owocową nutą przypominającą guawę i słodkie białe wino, które zachwycają wszystkich. Nazwa pochodzi od tytułu powieści Thomasa Hardyego. (1m x 1.2m)
Lady Emma Hamilton
Dość jasny kolor, użyteczny by wprowadzić wyrazisty element do kwietnika. Ciasne pąki są w kolorze przepysznej czerwieni z pomarańczowymi odcieniami.  W pełni kwitnienia - kolor to mandarynkowy z żółtym przebijającym na odwrotnej stronie płatków. Pięknie prezentują się na tle brązowo-zielonych liści. Pionowy, bujny krzew średniej wysokości. Silny, przepyszny zapach owocowy o nutach brzoskwini, winogron oraz cytrusów - pierwsza nagroda w konkursie w Nantes. Nazwa pochodzi od kochanki Horacego Nelsona, upamiętnia bitwę pod Trafalgarem. (1.2m x 1m)
Lady of Shalott
Jedna z najbardziej pewnych i wytrzymałych róż w kolekcji D.A. Bardzo odporna na choroby i powtarza kwitnienie z zaskakującą ciągłością. Doskonała dla niedoświadczonego hodowcy. Czerwonopomarańczowe pąki otwierając się, stowrzą kwiaty w kształcie kieliszków, wypełnione luźno płatkami, z których każdy ma łososiowy wierzch, a złotożółty spód. Przyjemny, ciepły zapach herbaciany z domieszkami  jabłka oraz goździków. Szybko rośnie, tworząc duży krzaczasty krzew z delikatnie łukowatymi gałązkami. Listki w stonowanej zieleni z brązowymi przyrostami. (1.2m x 1m)

L.D. Braithwaite

Róża ta posiada najjaśniejszy ze szkarłatnych kolorów wśród wszystkich Róż Angielkich, który wyróżnia się, gdy oglądamy nasz ogród. Spokrewniona z Mary Rose posiada wiele z jej cech świetnej róży ogrodowej. Kwiaty rozłożyste, w kształcie dzwonków. Luźno kwitnące z wyraźną powtarzalnością. Posiada mało wyczuwalny zapach póki nie dojrzeje, by wydzielać uroczą won Old Rose. (1m x 1m)
Maid Marion
Jest zdolna zakwitnąć jednymi z najpiękniej uformowanych kwiatów, jakie widziano w David Austin Roses. Pąki zaczynają jako zaokrąglone dzwoneczki z większymi zewnętrznymi płatkami zamykającymi liczne mniejsze w środku kwiatu. Gdy kwiat otworzy się - tworzy kwiaty o kształcie spodka, który doskonałą obręczą okalają zewnętrzne płatki. Kolor czystego różu. Wzrost rozłożysty i gęsty. Z wiekiem róża nabywa owocowego zapachu.
Mary Rose
Jedna z najbardziej spopularyzowanych Angielskich Róż.  Wsechstronnie nadająca się do roli rośliny ogrodowej. Średniej wielkości, atrakcyjne różowe kwiaty atrakcyjne tworzone są przez wiele luźnych płatków, kwitną z niespotykaną regularnością przez okres całego lata. Zapach Old Rose z nutami miodu i migdału. Krzew pierwszej kategorii , średniego rozmiaru z bogatym listowiem.
Munstead Wood
Kwiaty lekko szkarłatne w centrum, wraz z rozkwitem nabierają barwy bardzo głębokiej czerwieni, przy czym płatki zewnętrzne pozostają w lekkiej tonacji. Duże kwiaty początkowo kształtu dzwoneczka, z czasem stają się bardziej płaskie. Tworzy rozłożysty krzew o silnej odporności na choroby. Liście barwy stonowanej zieleni kontrastują z młodszymi o barwie rdzawej.Silny zapach Old Rose z owocową nutą. Ekspert zapachów z D.A. określa go jako „ciepły i owocowy z nutami jeżyny i borówki oraz śliwki. Róża roku 2009 czytelników francuskiego magazynu Rustica. (0.9 x 0.75m)
Pat Austin
Nazwana na cześć zmarłej Pat Austin, żony Davida Austina. Sam kwiat Był przełomem w kolorystyce róż D.A. angielskich. Jasny miedziany na wewnętrznej stronie płatków oraz blady miedziano-żółty na zewnętrznej. Kwiaty są duże, głębokie filiżankowate. Kontrastujace kolory między stronami płatków tworzą niesamowity efekt. Wzrost jest silny, przypomina ten z Golden Celebration i Abraham Darby. Silny zapach herbaciany z ciepłym, zmysłowym tłem. (1.2m x 1m)
Port Sunlight
Średniej wielkości kwiaty o bogatym brzoskwiniowym kolorze, kształtu płaskiej rozety. Zewnętrze płatki są nieco odchylone w stosunku do centralnych i o jaśniejszym, przechodzącym w biel kolorze. Bogaty zapach herbacianej róży. Listowie i młode łodygi z początku czerwono-brązowe nabierają ciemnego zielonego koloru. Krzew rośnie wysoko i prosto, sprawiając, że róża idelanie nadaje się na tył kwietnika. Róża bardzo odporna na choroby.
Princess Anne
Ekscytujące nowe osiągnięcie zupełnie nowej linii uprawnej. Róża nie podobna do żadnej innej w naszym asortymencie. O wyjątkowym, oryginalnym wyglądzie zachowująca jednak klasyczny kształt kwiatów  Old Rose. Młode kwiaty są koloru ciemnego różu, prawie czerwieni, z wiekiem przechodząc w czysty glęboki róż. Od spodu kolor płatków posiada domieszkę żółtego. Płatki są wąskie i niespotykanie grube. Róża o strzelistym wzroście i grubym, połyskliwym listowiu. Wyjątkowo odporna na choroby. Kwitnie przez bardzo długi okres z kwiatami w dużych grupach. Lekki zapach róży herbacianej.
Princess Alexandra of Kent
D.A. był zachwycony mogąc nazwać ten kwiat na cześć księżnej Alexandry, zapalonej ogrodniczki i wielbicielki róż. Posiada on niezwykle duże kwiaty o ciepłym, jaśniejącym kolorze różu. Kwiat wypełniony płatkami formującymi kształt głębokiej filiżanki. Płatki delikatnie różowe na zewnątrz, intensywnej wewnątrz. Mimo swych rozmiarów kwiaty nie tracą swej zgrabności z czasem. Róża niezwykle zdrowa. Wyśmienity zapach świeżej herbaty z czasem przechodzi w cytrusowy na koniec nabierając delikatnego tonu czarnych porzeczek. Zwyciężczyni nagrody w kat. zapachu w Glasgow Trials 2009. (1.2m x 0.9m)
Back
Next
Janusz Pruchniak Róże
 
A-H
J-P
Q-Y
 
 
Abraham Darby
A Shropshire Lad
Boscobel
Benjamin Britten
Crown Princess Margaret
Darcey Bussel
Eglantyne
Falstaff
Grace
Gertrude Jekyll
Golden Celebration
Heathcliff

Queen of Sweden
Royal Jubilee
Sir John Betjeman
Sister Elizabeth
Summer Song
Tea Clipper
Teasing Georgia
The Piligrim
Wedgwood Rose
William and Catherine
William Morris
Young Lycidas
Jubilee Celebration
Jude De Obscure
Lady Emma Hamilton
Lady of Shalott
L.D. Braithwaite
Maid Marion
Mary Rose
Munstead Wood
Pat Austin
Port Sunlight
Princess Anne
Princess Alexadra of Kent
Zdjęcia oraz opisy róż  opracowane na podstawie wiadomości zamieszczonych na stronie producenta.
Źródło: http://www.davidaustinroses.com
Copyright C 2015 by redkat  .  Wszelkie prawa zastrzeżone  .  Kopiowanie treści i fragmentów strony zabronione